تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۲۰:۴۵ کد مطلب 99910

ریزگردها در بام ایران به مرز هشدار رسید

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری گفت: با افزایش دامنه نفوذ ریزگردها که از کشورهای عراق و عربستان وارد مناطق جنوب و غرب کشور شده است، روز شنبه میزان ذرات معلق در هوای این استان به مرز هشدار رسید. به گزارش مشرق، شهرام احمدی روز شنبه افزود: میزان ذرات معلق ۱۰ میکرون اوایل […]

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری گفت: با افزایش دامنه نفوذ ریزگردها که از کشورهای عراق و عربستان وارد مناطق جنوب و غرب کشور شده است، روز شنبه میزان ذرات معلق در هوای این استان به مرز هشدار رسید.

به گزارش مشرق، شهرام احمدی روز شنبه افزود: میزان ذرات معلق ۱۰ میکرون اوایل صبح امروز یازدهم اردیبهشت ماه به ۱۱۴میکروگرم در مترمکعب و ذرات معلق ۲٫۵ میکرون نیز در هوای استان ۹۷ میکروگرم بود.

وی اظهار داشت: میزان ذرات معلق ۱۰میکرون دراستان به ۲۲۴میکروگرم در مترمکعب و ذرات معلق ۲٫۵میکرون نیز ۱۹۹میکروگرم است.

وی گفت: بروز پدیده گرد و غبار ،دلایل مختلفی از جمله وزش باد و خشکسالی بستگی دارد و ریزگردهای موجود در استان منشا خارجی دارد.

احمدی، با اعلام هشدار به خانواده ها گفت: در این شرایط افراد مسن و دانش آموزان، بیماران قلبی، عروقی و ریوی به جزء موارد ضروری از منزل خارج نشوند و همچنین حرکات ورزشی وپیاده روی در استان انجام ندهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: ازابتدای سالجاری تا کنون هشت روز هوای استان به مرز هشدار رسیده است.

احمدی افزود: سال گذشته ۴۱روز به علت پدیده گرد و غبار ناسالم و درمرز هشدار بوده است.
به گزارش پایگاه هواشناسی استان چهارمحال وبختیاری، به علت تشکیل چشمه های گرد و خاک تا اواخر امروز آسمان استان در برخی ساعات غبارآلود(رقیق) خواهد بود.

پیش از این به دلیل ارتفاع زیاد استان چهارمحال و بختیاری و وجود جنگلهای زاگرس میانی و رودخانه های متعدد ریزگردها کمتر به بام ایران می رسید، اما خشکسالی های هشت ساله اخیر میزان روزهای آلوده به ذرات معلق و ریزگرد را افزایش داده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: