تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۲۱:۴۴ کد مطلب 99937

عملیات عربستان در «حضرموت» یمن

همزمان با عملیات ائتلاف سعودی به استان حضرموت در جنوب یمن؛ منابع آگاه گزارش داده‌اند رئیس جمهور مستعفی یمن می‌خواهد ۵ میلیون بشکه نفت خام بلوکه شده در جنوب یمن را بفروشد. به گزارش مشرق، منابع آگاه یمنی اعلام کرده‌اند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی این کشور تلاش می‌کند ۵ میلیون بشکه نفت خام […]

همزمان با عملیات ائتلاف سعودی به استان حضرموت در جنوب یمن؛ منابع آگاه گزارش داده‌اند رئیس جمهور مستعفی یمن می‌خواهد ۵ میلیون بشکه نفت خام بلوکه شده در جنوب یمن را بفروشد.

به گزارش مشرق، منابع آگاه یمنی اعلام کرده‌اند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی این کشور تلاش می‌کند ۵ میلیون بشکه نفت خام این کشور را که در بنادر این کشور بلوکه شده، بفروشد.

یک منبع آگاه به روزنامه قطری «العربی الجدید»، گفته دست کم ۵ میلیون بشکه نفت خام آماده صادرات در بندر «رأس عیسی» در استان حدیده (جنوب غرب یمن) و بندر «الضبه» در استان حضرموت (جنوب شرق یمن) وجود دارد که هادی قصد دارد از فروش آنها منابع مالی خود را تأمین کند.

بندر رأس عیسی در استان حدیده تحتت کنترل انصار الله، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن است، بر اساس این خبر به نظر می‌رسد خارج کردن بخشی از بشکه‌های نفت ذخیره شده در بنادر این منطقه یکی از موضوعاتی است که در گفت‌وگوهای میان انصار الله و کنگره مردمی یمن با هیأت وابسته به عبدربه منصور هادی در چارچوب گفت‌وگوهای صلح یمن در کویت مورد مناقشه قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر با حضور عناصر تروریستی القاعده در حضرموت، هادی توان دسترسی به منابع نفتی در بنادر این منطقه را نداشته است؛ در همین راستا ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان از پنجشنبه هفته گذشته عملیاتی را تحت عنوان (آزادسازی حضرموت) آغاز کرده بود.

ریاض ادعا کرده بود این عملیات را برای مقابله با گروهک‌های تروریستی در این منطقه اجرا کرده است، در حالی که به نظر می‌رسد این عملیات برای رهایی بندر الضبه در حضرموت از چنگال القاعده و دست یابی به منابع نفتی این منطقه اجرا شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: