تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۲۲:۴۹ کد مطلب 99953

نخست وزیر عراق از منطقه امنیتی بغداد خارج شد

به گزارش مشرق، یک شبکه تلویزیونی عراقی عصر امروز(شنبه ) گزارش کرد که به دنبال ورود تظاهرکنندگان به این منطقه سبز،  حیدرالعبادی دفتر خود را ترک کرد و به منطقه ای امن در بغداد رفت.  پلیس عراق به دنبال ورود صدها تظاهرکننده به منطقه امنیتی و اشغال ساختمان مجلس این کشور توسط آنان، وضعیت فوق […]

به گزارش مشرق، یک شبکه تلویزیونی عراقی عصر امروز(شنبه ) گزارش کرد که به دنبال ورود تظاهرکنندگان به این منطقه سبز،  حیدرالعبادی دفتر خود را ترک کرد و به منطقه ای امن در بغداد رفت.

 پلیس عراق به دنبال ورود صدها تظاهرکننده به منطقه امنیتی و اشغال ساختمان مجلس این کشور توسط آنان، وضعیت فوق العاده در بغداد اعلام کرد وتدابیری برای کنترل ورود به این شهر به اجرا گذاشت.

براساس این گزارش تدابیرو اقدام های امنیتی گسترده ای دراطراف مراکز اداری، امنیتی و بانکها و بخصوص بانک مرکزی درپایتخت عراق از بعد از ظهر امروز اجرا شد.

صدها تظاهرکننده معترض عراقی که به دنبال تعویق جلسه انتخاب وزیران جدید ، عصر امروز وارد پارلمان این کشور شده بودند، در صندلی های نمایندگان مجلس مستقر شدند.

تظاهرکنندگان عراقی و طرفداران جریان صدر در اعتراض به تعویق جلسه پارلمان برای بررسی کابینه جدید این کشور، امروز وارد منطقه امنیتی شدند که مجلس عراق درآن قراردارد.

 طرفداران صدر پس از ورود به منطقه امنیتی موسوم به منطقه سبز درمرکز بغداد ، وارد ساختمان مجلس شدند.

رئیس مجلس عراق امروز جلسه رسیدگی به دومین بخش وزیران معرفی شده از سوی حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور را به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد حاضران تعطیل کرد و گفت که جلسه بعدی روز سه شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

درهمین حال رهبر جریان صدر امروز ساعاتی قبل از ورود طرفدرارانش به مجلس عراق درگفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر توقف هرگونه فعالیت سیاسی در این جریان گفت که سهم خواهی سیاسی درجریان تشکیل کابینه جدید عراق را نمی پذیرد.

او از توقف هر گونه فعالیت سیاسی در این جریان خبر داد و گفت: به این ترتیب دیگر در هیچگونه روند سیاسی مبتنی بر سهم خواهی سیاسی مشارکت نخواهیم کرد.

صدربا اشاره به این که در مخالفت با بازگشت فساد و مفسدین”دو ماه اعتکاف خواهد کرد، گفت: مفسدان همچنان مانع تحقق اصلاحات در عراق می شوند.

وی با بیان این که به هیچ وجه به سهم خواهی سیاسی رضایت نمی دهد و هرگز با هیچ سیاسی پشت میز نمی نشیند، تصریح کرد که یا بقای فاسدان و سهم خواهی سیاسی یا سقوط کامل دولت.

رهبر جریان صدر عراق در ادامه سخنان خود در مخالفت با سهم خواهی های سیاسی، خواهان تحریم جلسه های پارلمان عراق شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: