تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۲۳:۲۱ کد مطلب 99971

واکنش آمریکا به حضور معترضان عراقی در منطقه امنیتی سبز

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حضور معترضان عراقی در منطقه امنیتی سبز بغداد اعلام کرد که «دولت عراق در قبال تامین امنیت همه اماکن دیپلماتیک،‌ مسئولیت دارد». به گزارش مشرق، وزارت خارجه آمریکا با اشاره به نا‌آرامی‌های امروز شنبه در عراق، از مسئولیت دولت این کشور در قبال تامین امنیت اماکن دیپلماتیک خارجی […]

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حضور معترضان عراقی در منطقه امنیتی سبز بغداد اعلام کرد که «دولت عراق در قبال تامین امنیت همه اماکن دیپلماتیک،‌ مسئولیت دارد».

به گزارش مشرق، وزارت خارجه آمریکا با اشاره به نا‌آرامی‌های امروز شنبه در عراق، از مسئولیت دولت این کشور در قبال تامین امنیت اماکن دیپلماتیک خارجی سخن گفت.

امروز اعتراضات طرفداران «مقتدی صدر» در مقابل منطقه سبز بغداد، به شکست دیوار امنیتی و ورود به این منطقه منجر شد.

بنا به اعلام منابع خبری، معترضان پس از ورود به منطقه سبز بغداد، وارد پارلمان شدند و دست به تحصن در مقابل دفتر رئیس پارلمان زدند.

به گزارش شبکه کردزبان روداو، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره تحولات امروز بغداد اعلام کرده است: «دولت عراق در قبال حفاظت از همه اماکن دیپلماتیک مسئولیت دارد».

«مارک تونر» همچنین تاکید کرد که «بر اساس کنوانسیون وین، همه اماکن دیپلماتیک مورد حفاظت نیروهای امنیتی کشور میزبان قرار دارند و ما اطمینان کامل داریم که نیروهای امنیتی عراق مسئولیت خود را ایفا خواهند کرد».

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: