تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۲۳:۳۵ کد مطلب 99976

نخست وزیر ترکیه به لبنان سفر می‌کند

« سعد الحریری»رئیس حزب جریان المستقبل گفت که « احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه قول داد که درچارچوب یک سفر منطقه ای به لبنان برای اعلام حمایت ترکیه از لبنان سفر کند. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، الحریری که پنجشنبه شب وارد استانبول شد تا با مقامات ارشد ترکیه دیدار […]

« سعد الحریری»رئیس حزب جریان المستقبل گفت که « احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه قول داد که درچارچوب یک سفر منطقه ای به لبنان برای اعلام حمایت ترکیه از لبنان سفر کند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، الحریری که پنجشنبه شب وارد استانبول شد تا با مقامات ارشد ترکیه دیدار کند، ضهر امروز( شنبه) با داود اوغلو در فرودگاه آتاتورک این شهر دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار که « لطفی الفان» معاون نخست وزیر و « ناجی اوجی» وزیر آموزش و « محمد موزن» وزیر بهداشت ترکیه و مشاوران الحریری حضور داشتند در باره اوضاع لبنان و منطقه گفت وگو کردند.

الحریری قبل از این دیدار با « رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در استانبول ملاقات کرده و قرار شده بود تا ادامه بررسی موضوعات مورد علاقه دو طرف در دیدار نخست وزیر اسبق لبنان با نخست وزیر ترکیه پیگیری و تکمیل شود.

رئیس حزب جریان المستقبل بعداز دیدار با داود اوغلو به خبرنگاران گفت: در باره اوضاع لبنان و منطقه به ویژه نقض اخیر آتش بس در سوریه صحبت کردیم.

وی درپاسخ به این سوال که آیا در باره تحولات در حلب سوریه با داود اوغلو گفت و گو کردید؟، گفت: ترک ها بی نهایت ناراحت و خشمگین هستند.

این عنصر وابسته به رژیم آل سعود با تکرار ادعای اربابان سعودی وغربی خود و همسوی با تروریست های صهیونیستی و تکفیری علیه « بشار اسد» رئیس جمهوری، به جامعه جهانی هم حمله کرد.

الحریری گفت: مشکل این است که جامعه جهانی با روشی مطلوب برای پایان بحران در سوریه اقدام نمی کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: